Іван Франко

Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Дякуємо, що завітали до нашого блогу! Ми відкриті для всіх за адресою: вулиця Академіка Корольова, 71/1

Бібліотека інформує

понеділок, червня 29, 2015

Читайте українською!

Найкраща україномовна 20-ка ХХ століття

Найкраща україномовна 20-ка ХХ століття
Кому ж не подобається читати українською мовою? :) І це чудово, друзі, коли українські письменники пишуть українською! :) До того ж, особисто для мене завжди була знахідкою книга, якісно перекладена українською з іншої мови.
Рейтинг, що презентую нижче, було опубліковано сайтом Goodreads. Деякі з книг читала (Кіза, Бредбері, Фіцджеральда, Ремарка, де Сент-Екзюпері, Коельо, Конан Дойля, Кафку), деякі – в планах. Тож можу з упевненістю сказати, що переклади, справді, якісні. І прочитати перераховані видання, безсумнівно, варто.
Тож усім нам - вдалого прочитання!Гобіт. Туди і звідти (Дж. Р. Толкієн, 1937)

Написаний професором Толкієном для власних дітей, "Гобіт" відразу ж по виході в світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена, водночас є преамбулою до "Володаря перснів".

Ловець у житі (Джером Д. Селінджер, 1951)

Хто він, Голден Колфілд? Бунтар? Ні. Філософ, який дав світові якесь нове вчення? Ні. Супермен, який урятував людство від страшенної небезпеки? Ні. Він просто 17-річний хлопчина, який утік зі школи. Він бачить світ та суспільство такими, якими вони є насправді. І тому з тих пір, коли вперше був опублікований роман Джерома Д. Селінджера "Ловець у житі", Голден Колфілд є героєм для багатьох поколінь молоді, яка не хоче жити в рамках, що ставлять дорослі…


"Атлант розправив плечі" – magnus opus Айн Ренд, який авторка писала впродовж 12 років, став її найгучнішим бестселером, одним із найвпливовіших художніх творів світової літератури. Згідно з даними опитування Бібліотеки Конгресу США, це друга після Біблії книга, яка змінила життя американських читачів. Три частини трилогії названі відповідно до основних законів логіки: "Несуперечність", "Або-або", "А є А".


Це перша книга про Гаррі Потера. Відірвавшись від комп’ютерів і телеекранів, сотні мільйонів дітей та дорослих у всьому світі знову читають! Такого успіху не знала жодна художня книга. Казка про хлопчика-чарівника Гаррі Потера зачарувала всю планету.

Володар мух (Вільям Ґолдинґ, 1954)

Вільям Ґолдинґ – англійський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури. Всесвітню славу він здобув як автор роману "Володар мух" – справжнього шедевра світової літератури. Це роман-притча, роман-символ, роман-антиутопія. Мабуть, найжорстокіша.

Маленький принц (Антуан де Сент-Екзюпері, 1943)

Маленький принц — це символ людини-мандрівника у Всесвіті, що шукає прихований сенс речей і власного життя. Це не просто казка-притча у традиційному вигляді, а модернізований, пристосований до проблем нашого часу її варіант, що містить безліч деталей, натяків, образів, взятих з реалій XX століття. "Маленький принц" — це дитяча книга для дорослих, в якій відкривається справжнє бачення світу.

Ім’я рози (Умберто Еко, 1980)

"Ім’я рози" — перший роман видатного італійського письменника, вченого і філософа Умберто Еко. Опублікований у 1980 році, він відразу ж став супербестселером. Книгу перекладено багатьма мовами, і сьогодні вона вважається класикою світової літератури. "Ім’я рози" — захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події ХІV століття.

У дорозі (Джек Керуак, 1957)

За своє недовге життя Керуак написав близько 20 книжок, але саме роман “У дорозі”, створений за три тижні, приніс йому всесвітню славу і став класикою американської літератури. Це була розповідь про долю і біль цілого покоління, побудована як джазова імпровізація. “У дорозі” називають “ліричним романом мандрів”. Його герої — люди дороги, хіпстери, бітники, які жили духом свободи і насолоди. Їхні цінності — це шлях з одного кінця країни в інший, джаз (модний у той час боп), кохання, а точніше секс, випивка, травка і нічні бесіди-одкровення. Кожне нове покоління знаходило в бітниках щось своє, і головний герой роману, скализуб, бабій і п’яниця Дін Моріарті, і сьогодні мандрує на своєму деренчливому “мустанзі” дорогою, яка ніколи не скінчиться.

Пригоди Шерлока Холмса (Артур Конан Дойл, 1887-1927)

Пригоди Шерлока Холмса — перша збірка оповідань англійського письменника сера Артура Конан Дойла про славнозвісного детектива. Збірка вийшла у світ у 1892 році; герої оповідань — Шерлок Холмс і його друг доктор Вотсон.

Сліпота (Жозе Сарамагу, 1995)

"Сліпота" — це історія про те, як в одному безіменному мегаполісі люди раптом всі осліпли, крім однієї жінки, і до чого це призвело. Це алегорія про людське життя — безжально-іронічна, приголом­шливо-страшна і до сліз прониклива. І все ж вона вселяє впевненість, що людина спроможна все подолати, і після прочитання цієї книги, за визнанням численних читачів, хочеться дивитися на світ широко відкритими очима і просто — жити. Тому що нічого важливішого за це й бути не може.

Великий Гетсбі (Френсіс С. Фіцджеральд, 1925)

Найвідоміший роман Фіцджеральда і типовий твір “епохи джазу”. Автор надзвичайно майстерно передав приховану за карнавальною яскравістю життя психологічну надломленість післявоєнного покоління. Це захоплююча й вишукана казка про Америку 20-х років минулого століття, в якій показано американську мрію, що обернулася трагедією.

Алхімік (Пауло Коельо, 1988)

“Реалізувати свою Персональну Легенду – головний обов’язок людини”, – стверджує Пауло Коельйо. І ви зможете досягти будь-чого, якщо тільки по-справжньому цього захочете! Адже тоді сам Усесвіт прийде вам на допомогу… Ця книга навчить Вас жити, цінуючи кожен день, радіти життю й не боятися здійснювати мрії!


"Чарлі і шоколадна фабрика" — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Роулінґ — авторки "Гаррі Поттера"… Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу.


Це перше в Україні ґрунтовне зібрання творів Кафки, здійснене трьома знаними майстрами перекладу: Євгеном Поповичем, Олексою Логвиненком, Петром Таращуком. У книзі вибраних творів Франца Кафки — одного з найвидатніших німецькомовних письменників ХХ століття, австрійського чиновника, єврейського страдника і громадянина Чехії — подано оповідання з усіх прижиттєвих та посмертних видань, романи "Процес", "Америка" (уривок), "Замок" (уривок), а також його листи і щоденники.

Таємний сад (Френсіс Бьорнет, 1911)

Дівчинку ніхто не любить, та й вона ненавидить увесь світ. Але так трапилось, що їй довелося розкрити таємницю і врятувати життя хлопчику. Її доля геть змінюється, коли вона знаходить стежку, що веде до прекрасного Таємного саду. Завдяки дружбі, розумінню, терпінню й любові до людей і природи відбувається справжнє диво. Книга для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

Бойня номер п’ять (Курт Воннегут, 1969)

За своїм жанром "Бойня номер п’ять" є органічним сплавом історії, психології, соціології, сатири, наукової фантастики та елементів автобіографії. Нервовим центром роману є нищівне бомбардування Дрездена англо-американською авіацією навесні 1945 року. Але як і в будь-якому шедеврі, зміст "Бойні номер п’ять" не обмежується описом цієї події. Твір справедливо вважається вершиною творчості Курта Воннеґута й одним із найвищих здобутків американської і світової літератури минулого століття.

451 градус за Фаренгейтом (Рей Бредбері, 1953)

Повний контроль суспільства урядом. Читання книг – кримінальний злочин, який безпощадно карається державою. Пожежники, покликані розпалювати вогонь. 451 за Фаренгейтом – температура, за якої горить папір – температура суспільного настрою та сердець мешканців антиінтелектуального світу. Саме таким постає життя людей майбутнього на сторінках роману Рея Бредбері. Думати, до речі, заборонено також. І, схоже, уряд країни досяг би своєї мети, змусивши націю відмовитися від усіх знань і почуттів, якби не пожежник, внутрішня свобода якого сягнула вище термометра за Фаренгейтом.


Школярів, рибалок, фермерів вирвали зі звичного життя і кинули у криваву бійню. Тисячі з них навіки залишаться на полях війни, тисячі тих, хто виживуть, позаздрять загиблим. Пауль пішов на фронт. Минуло кілька тижнів – і з його класу живими залишилося вісім хлопців. А війні не видно кінця… ("На Західному фронті без змін"). Забути жахи війни. Про це мріють троє друзів-фронтовиків. Чи зможе кохання врятувати від болю і зневіри? ("Три товариші"). Також до видання увійшов роман «Повернення».

Квіти для Елджернона (Деніел Кіз, 1959)

Чарлі Гордон — розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим. Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того? Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим! Мабуть, один з найлюдяніших творів світової літератури.


Відчинивши одного разу дверцята до кімнати дядька Ендру, який виявився, ні більш ні менш, справжнім чаклуном, Дігорі та Поллі опинилися в іншому загадковому світі, де стали свідками виникнення чарівної країни Нарнії. Але що станеться, коли недосвідчені юні мандрівники випадково зламають чари, накладені на Білу Відьму, та приведуть в цей новонароджений світ зло? Це дуже важлива історія. Вона пояснить читачам, з чого все почалося і як пов’язалися між нашим світом та світом Нарнії всі теперішні та майбутні події.

Наталя Богданець, за матеріалами lovi-moment.com.ua

Фото: goodreads.com
26.06.2015
Джерело: http://lovi-moment.com.ua/

Немає коментарів:

Дописати коментар