- Дивовижні озера
- Скільки озер на нашій планеті? На жаль таких відомостей нема.
- Поміж гір і лісів, серед степів, луків, тайги, тундри можна побачити блакитні плями різних розмірів. Це – озера, земні резервуари води, водні багатства нашої планети. Озера бувають великі і маленькі, глибокі і не дуже. В одних вода прісна, в інших солона, та й колір найрізноманітніший – блакитний, зеленуватий, білуватий, коричневий, навіть темний. А все від того, які солі, мінерали, органічні речовини розчинені у воді.
- З-поміж багатомільйонної маси озер земної кулі є немало озер, які чимось особливим відрізняються від інших водойм .Розкидані по всьому світу, вони є і на території нашої Батьківщини.
- Про деякі з них дізналися 8 жовтня 2013 року учні-читачі 5а класу НВК «Надія» разом із класним керівником Світланою Євгенівною Боголій під час географічного міні-круїзу «Дивовижні озера», який провела бібліотекар філії № 45 Снігуренко Алла Борисівна.
- За допомогою географічного атласу вдалося «відвідати» озера, які знаходяться в різних місцях планети: Ківу (Африка), де буває грандіозна юшка, бо на дні пробиваються гарячі, сильно мінералізовані джерела , Провал (Росія) – озеро, яке славиться своїми цілющими властивостями, його, до речі, любив відвідувати Михайло Лєрмонтов. Побіля міста Гродно (Білорусь) знаходиться Реліктове озеро, в якому вчені знайшли залишки льодовикового періоду. Велике враження на учасників « круїзу» справило озеро Лох-Несс (Шотландія) і його чудовисько, яке там живе. Роздивитися його вдалося під час перегляду відеофільму, який було знято дослідниками, які обстежували озеро.
- Закінчився «круїз» відповідями дітей на питання вікторини та відгадуванням загадок про мешканців водойм.
-
Іван Франко
Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Бібліотека інформує
понеділок, жовтня 14, 2013
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар