Іван Франко

Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Дякуємо, що завітали до нашого блогу! Ми відкриті для всіх за адресою: вулиця Академіка Корольова, 71/1

Бібліотека інформує

понеділок, травня 22, 2023

                   Ботанічний сад: зелений оазис Одеси

    Екскурсія до Ботанічного саду університету ім. Мечникова 21.05, організована бібліотекарем філіалу №45, Галиною Іванченко для гуртка «Юні краєзнавці» – це чудова можливість доторкнутися до величезного різноманіття рослинного світу, південного регіону України та ознайомитись з історією створення перших парків, скверів міських ботанічних садів м. Одеси. Ботанічний сад університету ім. Мечникова, створений у 1867, за довгі роки свого існування зібрав найкращі зразки флори з усього світу, а в наш час вся його територія поділена на стару (Французький бульвар 87) та нову (48-80) частини.

Зараз обидві частини саду займають велику площу в 16 гектарів, на якій виростають понад три тисячі різних видів рослин рідкісних порід і дивовижних форм, молодого і похилого віку, адже деякі «вихованці» проживають тут практично з моменту заснування ботанічного саду з якими познайомила членів гуртка місцевий екскурсовод Олександра Михайлівна.

В Ботанічному саду багато всіляких цікавинок. Серед найбільш незвичних - самшит і тис, що можуть рости п'ятсот і більше років. Вони дуже повільно ростуть і тому навіть якщо їм декілька сотень років, виглядають тонкими. За тверду прекрасну деревину їх дуже полюбляють люди: здавна з них робили луки, стріли, списи, а також використовували у побуті. Також на території саду багато дерев різних хвойних порід. Є й кедри, й сосни, ялівець, й інші вічнозелені дерева. Нам розказали багато цікавинок про них. Наприклад, що під кедром не буде шишок, тому що вони повністю розлітаються на окремі клаптики. Ще нам показали високі платани, могутні дуби, стрункі буки, кремезні в'язи та багато інших дерев. До того ж, в Ботанічному саду є велика ділянка з декоративними рослинами і великий розарій, в якому саме зараз почалося цвітіння троянд. 

 Історія одеського Ботанічного саду розпочалася разом із історією міста Важко уявити, але колись на місці, де сьогодні розкинулася квітуча Одеса – одне з найбільш озеленених міст України, був похмурий степ. Озеленення міста розпочалося у 1819 році з заснування в Одесі першого міського ботанічного саду французьким ботаніком К. Десметом. Цей сад став першим на території південного степу України. Довелося Десменту попрацювати, щоб підібрати саджанці дерев, які можуть вижити в одеському степу, — спекотного літа, холодної зими та практично за повної відсутності природних джерел води. Озеленювалося разом із садом і місто. Екскурсія видалась цікавою і веселою, адже і діти й дорослі задавали питання і жваво обговорювали все, що бачать.
























Немає коментарів:

Дописати коментар