Іван Франко

Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Дякуємо, що завітали до нашого блогу! Ми відкриті для всіх за адресою: вулиця Академіка Корольова, 71/1

Бібліотека інформує

субота, січня 15, 2022

 ЗУСТРІЧІ НАШОЇ СВІТЛО


   Сьогодні, 15 січня, виповнюється 75 років одеському письменнику - прозаїку, поету, критику, есеїсту,члену Національної спілки письменників України - Миколі Михайловичу Суховецькому. Пригадаємо життєвий та творчий шлях ювіляра.
   Народився в сім'ї сільських інтелігентів, батько працював завідувачем сільбуду, мати - учителькою молодших класів Писарівської середньої школи. Так сталося, що саме до материного класу потрапив малий Микола на навчання. Природний експеримент був успішним: уперше в історії школи Микола отримав золоту медаль. 
    Після школи обрав українську філологію в Одеському державному університеті, половину семестрів закінчив на "відмінно", поки не зрозумів, що прийшов сюди не по "червоний диплом", а по літературну грамотність. 
    Невдовзі одружився зі студенткою Марією Шишковою,яка згодом багато років була завідувачем нашої бібліотеки. Рік відслужив у Білорусі в ракетному дивізіоні. Дружина написала про народження доньки Іринки. З нетерпінням очікував змоги поїхати до того болгарського села в Бессарабії, щоб її побачити. 1972 - 1974 роки працював у місцевій школі разом із дружиною. 
    У 1974 - 1989 рр. Суховецький працював редактором художньої літератури у видавництві "Маяк". Улітку 1979 року був викликаний на республіканську нараду молодих літераторів, на якій був прийнятий до Спілки письменників України. У 1989 - 1990 рр. займався власними творами, виїжджаючи влітку на місяць до Ірпіньського Будинку творчості. У 1991 - 1994 рр. працював літературним редактором газети "Чорноморська комуна", тоді ж таки перейменованої на "Чорноморські новини". Згодом Суховецький став виконувати обовязки працівника відділу культури.
     Після виходу на пенсію Микола Михайлович став працювати виключно за домашнім письмовим столом. Почав римувати ще у школі. Вдаліші, на його погляд, твори розсилав по газетах. Став писати новели, з яких утворив першу книжку "Три кілометри від станції".З-під його пера почали виходити історичні романи "Зустріч у лаврі", "Дівчина з голубом", "Сніг на фортепяні", основними героями яких стали Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Микола Костомаров та їхні друзі. 
    Письменник удостоєний літературних премій "Твої імена, Одесо!" 2001 та імені Івана Корсака 2019.
    Зараз М. Суховецький радо ходить на зустрічі з молодими й дорослими читачами, з учнями у школах та дитячих бібліотеках, розповідає про творчість літературних класиків і власну творчість. Бере участь у щорічних книжкових ярмарках "Українська книга на Одещині" та "Зелена хвиля".
    Микола Михайлович неодноразово дарував нашій бібліотеці книги з власними творами, проводив зустрічі з нашими читачами.

 Від усієї душі вітаємо ювіляра та бажаємо творчої наснаги !
Немає коментарів:

Дописати коментар