Іван Франко

Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Дякуємо, що завітали до нашого блогу! Ми відкриті для всіх за адресою: вулиця Академіка Корольова, 71/1

Бібліотека інформує

середа, січня 11, 2017

     Володар фентезі 

Джон Рональд Руел Толкін

   3 січня 2017 року виповнилося 125 років від дня народження засновнику жанру фентезі англійському письменникові, професору Оксфордського університету, знавцю і досліднику давньої та середньовічної англійської мови Джону Р. Р. Толкіну.
    Він з братом рано лишився  без батька, мама сама виховувала своїх синів, але також невдовзі померла, залишивши діток на виховання знайомому священникові Френсісу Моргану.
   Щоб здійснити свою мрію про здобуття освіти хлопцеві треба було навчатися тільки на відмінно.Тяга до вивчення мов проявилася ще у підлітковому віці, він пробував придумувати навіть власні мови, наприклад, невбош, тобто найновіші дурниці, в основу якої лягли перекручені до невпізнання слова з англійської, французької, латинської мов.
    Після закінчення навчання у коледжі при Оксфордському університеті Джон Толкін одружується зі своєю коханою дівчиною та невдовзі стає учасником першої світової війни. "Без солдат, поряд з якими я воював, не було б країни Хоббітанії. А без Хоббітанії і хоббітів не було б "Володаря перснів", - признавався  майбутній письменник. Лікуючись у військовому шпиталі від тифу у 1918 році, Толкін починає здійснювати свій намір створити фантастичну епопею "Сильмарилліон".   Після повернення з війни Толкін повертається до викладацької роботи, здобуває звання професора університету. Вдень займається науковою діяльністю, а ввечері розповідає своїм діткам казки, які придумує сам. Саме ці розповіді і ввійдуть до повісті "Хоббіт, або туди і назад". Він створює дивовижний світ - Середзем'я, який уже 80 років вабить до себе мільйони читачів. Про дивовижне, нелегке життя і творчість розповіла читачам бібліотекар Марина Пузіна 10 січня. Діти з санаторію "Степове повітря" з цікавістю переглянули фільм  "Хоббіт, або туди і назад", ознайомилися з книгами великого англійського письменника.


    Хочете знати більше - приходьте до бібліотеки!

Портал: Середзем'я

Немає коментарів:

Дописати коментар