Іван Франко

Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Дякуємо, що завітали до нашого блогу! Ми відкриті для всіх за адресою: вулиця Академіка Корольова, 71/1

Бібліотека інформує

субота, травня 31, 2014

1-го червня - День

 захисту дітей


     Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.

     За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення "дитячої" конференції в Женеві.

     Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року.
      Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.
      ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини - одним із пріоритетів у своїй діяльності.
       В Україні цей день відзначають із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства. Проте, не завжди деклароване  стає  реальним.
     У Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі, розміщені фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, - це символ нашого загального  дому.


День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї  країни.

вівторок, травня 27, 2014

Спочатку було слово
     Поява азбуки і початок книгодрукування - події, розділені віками, але дуже взаємопов'язані.
     Коли буквиця з'явилася на слов'янських землях, то численні легенди, гострі питання, відповіді перестали бути надбанням чуток, вони матеріалізувались у записах.



     Коли рукопис став творінням друку і таким чином розмножився, книга отримала можливість зустрічатися з усіма, кому вона потрібна. Пам'ять отримала міцність, що дало можливість пізніше проголосити: "Рукописи не горять!"



     Через віки пройшла заповідь солунських братів, що стала девізом рівноправних народів: "Сонце світить усім".
     Учні школи № 55 (вчитель Пазенко Лідія Петрівна)  27 травня 2014  познайомились у бібліотеці з книгами про життя Кирила і Мефодія, прийняли участь у вікторині, присвяченій Дню слов'янської писемності, яку провела Суховецька М.І.




субота, травня 24, 2014

Зі Святом останнього дзвоника!

     30 - 31 травня 2014 року в Україні пройде свято останнього дзвоника.
 Всю учнівську молодь ми вітаємо з закінченням навчання, а випускникам бажаємо успішного складання іспитів і тестування. 
     Вірш, який ми друкуємо, написаний для дівчинки, яка вчилася у Ялтинській школі імені Степана Руданського 12 років тому.


Моя веснянка
Ось - прочитана сторінка!
Я, Христинка - українка.
Я "Букварика" читаю.
Рідну мову я вивчаю

А зі мною - і Даринка,
і Кирилко, і Галинка,
і Степан, і два Юрасі.
Ми вчимося в першім класі.

Йде весна, ступає тихо, 
проганяє холод, лихо.
Ми для України-нені
гарні виростем і вчені:

я, Христинка, і Даринка,
і Кирилко, і Галинка,
і Степан, і два Юрасі -
всі у нашім першім класі! 

Микола Суховецький
24 травня - День слов'янської писемності і культури


     Це свято було встановлено постановою Президії Верховної Ради Української РСР від 30.01.91 N 568-I «Про День слов’янської писемності і культури».
     Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності.
     24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.
     Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом, а допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.



     Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки — глаголиця і кирилиця.
     Святкування пам'яті святих братів ще в старі часи мало місце у всіх слов'янських народів, але потім, під впливом різних історичних і політичних обставин, було забуте.
      На початку XІX століття, разом із відродженням слов'янських народностей, відновилася й пам'ять про слов'янських первоучителів. У 1863 році на Русі була прийнята постанова святкувати пам'ять святих Кирила й Мефодія 11 травня (24 травня за новим стилем).
     Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов'янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу. У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.



     Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов`янських літератур.
     В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено, відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року
 № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.



середа, травня 21, 2014

Кожний спроможний випробувати себе

 "Навряд чи є насолода вища, ніж насолода творити"
М.В. Гоголь
   18 травня 2014 року у Будинку медпрацівників відбувся заключний захід щорічного загальноміського конкурсу, який розкриває дитячі таланти нашого міста, популярізує книги і читання. 

   Журі конкурсу (голова і організатор - Волкова Л.Ю.) розглянуло представлені роботи учасників, визначило переможців у п'яти номінаціях: художники, художники комп'ютерної графіки, композитори, перекладачі, автори літературних творів.


 Переможців вітали  директор ЦМБС Г. Я. Лазарева, депутат міськради Чекіта Г.Л. (який допоміг придбати подарунки для дітей), актори міських театрів, художники.




   Прекрасно виступили діти з художнього колективу"Єралашки"Київського району, які порадували глядачів своїм співом, танцями в цей сонячний мирний день.




"Менеджер, стрінгер, логістик, портний...
 Хто ти будеш такий?"

     25 квітня 2014 року у центрі дитячої творчості "Маряна" відбувся загальносистемний театралізований бібліотечний конкурс за програмою "Мистецтво ставати дорослим".



    Мета цього конкурсу - допомогти підліткам у здійсненні свого життєвого вибору, знайомство з різними професіями, яких потребує сучасний ринок праці .



    До участі у змаганнях запрошені усі філії ЦМБС, які об'єдналися у районні команди. Чотири програми було представлено на розсуд журі. Традиційним елементом конкурсу була вікторина, яку провела організатор і ведуча  Колісниченко Тетяна Анатоліївна.


    Ми  знайомимо вас з командою Київського району міста Одеси, яка нагороджена грамотою, в якій відзначено, що вона "найкреативніша у 9 загальносистемному конкурсі читацьких команд".

         З цим ми вітаємо читачів-учасників бібліотек-філій  
                                    №№ 11,22, 36, 45!