Іван Франко

Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Дякуємо, що завітали до нашого блогу! Ми відкриті для всіх за адресою: вулиця Академіка Корольова, 71/1

Бібліотека інформує

субота, грудня 24, 2022

 ЯК  ЗУСТРІЧАЮТЬ  НОВИЙ  РІК 
ЛЮДИ  ВСІХ  ЗЕМНИХ  ШИРОТ



Новий рік — це справді особливий день. Це свято об’єднує всіх жителів нашої планети незалежно від віросповідання та поглядів, всі відзначають закінчення старого і початок нового року.

Кожна країна має свої особливості, цікаві традиції та навіть дати святкування Нового року.

Бібліотекар Галина Іванченко разом із нашими маленькими читачами та їх батьками поринула у казковий бал з іграми, піснями, танцями. Наша гостя Марина Старощук змайструвала з дітьми симпатичні новорічні подаруночки !

А зараз розповімо про деякі цікаві традиції святкування у світі :

 В Іспанії Новий рік святкують у колі друзів. Тут є традиція — у Новорічну ніч з’їсти 12 виноградин (по одній з кожним новим ударом курантів).Іспанці вірять, що виноград принесе їм удачу в кожному місяці наступного року. У місцевих магазинах навіть продають баночки з очищеними від шкірки та насіння ягодами. Цій традиції вже понад сто років: її започаткували 1908 року, коли місцеві фермери зібрали надвисокий урожай винограду.

Жителі Нідерландів починають святкувати ще з кінця листопада. П’ятого грудня вони святкують Клозум на Схірмоннікоге (назва Klozum означає «Дядя Клаус». Відзначення цього дня подібне до традиції святкування Дня Святого Миколая). У цей період країна стає помаранчевою від нескінченної кількості вогників. Закінчується святковий період 31 грудня разом із завершенням старого року. Роль Діда Мороза тут виконує старець Сінтерклаас, який колись був відомим сажотрусом і який прибуває до нідерландських земель на великому кораблі з Іспанії, і цю подію щороку транслюють по всіх каналах країни. У нього є помічники, яких називають Чорними Пітерами і які роздають усім солодощі.

У Туреччині Новий рік не такий яскравий, як в інших східних державах. Мусульманам забороняється прикрашати ялинку, святково оздоблювати дім і кликати Діда Мороза. Вони проводять новорічний вечір за сімейною вечерею, переглядаючи святкові передачі. Хоча славнозвісний Святий Миколай (який був реальною людиною й став прототипом для вигаданих Санта-Клауса і Діда Мороза) народився саме в Туреччині. Це сталося у ІІІ столітті нашої ери в місті Демре. Там є церква Святого Миколая, де 6 грудня (ймовірна дата смерті святого) проводять служіння протягом трьох днів.










пʼятниця, грудня 23, 2022

            Зустрічаємо новорічні свята

   Новий рік-найулюбленіше та найочікуваніше свято.Напередодні Нового року всіма опановує дивне почуття ,що має статися щось чарівне та радісне.Всюди атмосфера свята, люди готуються до його приходу-купують пишні ялинки,різні фрукти та солодощі,подарунки.Для дітей Новий рік-це справжня казка.

Що року до святкового столу готуємо страви української кухні які дуже смачні та різноманітні.Усі веселяться в новорічну ніч,співають українські пісні та беруть участь у кумедних конкурсах.Скрізь чути привітання,захоплення та радість від приходу Нового року!  

Сьогодні бібліотекар Олена Таранюк знайомить читачів з українськими  традиціями.

Завітайте до нашої дитячої бібліотеки філіалу №45-де можна познайомитись с традиціями українського народу обрядами,звичаями та українською кухнею.













четвер, грудня 22, 2022




   Коллаж головоломок:
"Будь- яка загадка - всього лише нестача інформації: 
до Дня народження кросворду"


     Сьогодні бібліотекар Олена Шойка пропонує переглянути буктрейлер і докладно дізнатися які види кроссвордів існують і чим вони відрізняються.
  Творцем першого кросворда був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він уклав літери в клітини, розмістивши їх біля смужки і назвавши нову головоломку "cross-word puzzle". Автор відіслав свій кросворд із 32 слів у газету "Нью-Йорк уорлд", де його надрукували 21 грудня 1913 року. З того часу дату 21 грудня вважають Днем народження кросворду. До речі, розгадувати кросворди – цікаво та корисно. Кросворди популярні у багатьох цивілізованих країнах, їх обожнюють люди різного віку та будь-якої професії. Багато людей складають кросворди по всьому світу, та найвідомішими з них стали автори найбільших кросвордів:
· Дзвінко Янан – його кросворд складається з 8469 слів та сорока тисяч клітинок.
· Французі Жанна Луїза та Гі Брут, які створили кросворд на папері, завдовжки якого сягала п'ять метрів, а ширина – три метри. Складався він із 18000 слів та 50 тисяч клітинок.
· Бельгієць Роже Боукарт є одним із найкращих укладачів кроссвордів. Його кросворд став найбільшим кросвордом світу. Роже Боукарт присвятив цій справі майже 4 роки. 2734 сторінки вміщували в собі питання до 50 400 слів, а сам кросворд досягав чималих розмірів – завдовжки 31 метрів і 53 метри завширшки.
     На сьогоднішній день світ кроссвордів надзвичайно різноманітний: класичний, скандинавський або сканворд, циклічний (циклокросворд), чайнворд або лінійний, угорський (філворд), англійський, американський, естонський та ключворд (кейворд, шифрокросворд). 
     Користь кроссвордів насамперед у тому, що вони розширюють кругозір і мотивують до отримання нових знань.  Інтелектуальна розвага, доступна всім, позитивно впливає на роботу головного мозку. Лікарі настирливо рекомендують розгадувати кроссворди людям літнього віку для профілактики погіршення пам'яті, покращення мозкової діяльності, боротьби з дратівливістю.  Молодим людям потрібно розгадувати кроссворди, щоб позбутися забудькуватості, натренувати логічне мислення, навчитися мислити асоціативно.Як навчитися розгадувати кроссворді швидко і без помилок? У цьому вам допоможуть словники, довідники та енциклопедії.











пʼятниця, грудня 16, 2022

                                          Свято наближається

     15 грудня у філіалі 45 урочисто розпочали  Новорічно - різдвяні пригоди у Країні літературних героїв. Свято розпочалося з пісень, віршів, колядок, щедрівок та веселого  хороводу навколо ялинки. Бібліотекар Галина Іванченко познайомила дітей з історією виникнення зимових свят, традиціями їх святкування. Ігри,конкурси,солодощі порадували маленьких читачів бібліотеки. Виставка  книг" Магія зимового читання"захопила дітей і вони із задоволенням взяли книги для домашнього читання.Завершився захід майстер - класом з виготовленням новорічного гнома.















     Шановна Галина Анатоліївна! 

    Прийміть сердечні привітання з нагоди Вашого щасливого ювілейного дня народження! Бажаємо міцного здоров’я, нових досягнень та успіхів. Нехай завжди, аж до сторіччя, Вас супроводжує щаслива зоря удачі, Боже благословення, а у Вашому домі панують любов, злагода та добробут на многая літа.