Іван Франко

Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Дякуємо, що завітали до нашого блогу! Ми відкриті для всіх за адресою: вулиця Академіка Корольова, 71/1

Бібліотека інформує

понеділок, червня 11, 2018

Часописи на всі смаки

   Ви любите читати, переглядати часописи, щоб дізнатися найсвіжіші новини, найцікавіші факти? Тоді запрошуємо відвідати  бібліотеку в найближчий час.
    Сьогодні бібліотекар Ольга Калітаєва у журнальному кіоску демонструвала періодичні видання, які зберігаються у читальній залі, дітям, що відпочивають у шкільному таборі гімназії № 9. Рекомендуючи до читання часопис "Личности", вона запропонувала переглянути презентацію про перебування О. Пушкіна в Одесі.
   Ознайомитися з новими надходженнями було запропоновано і  викладачам, що прийшли з дітьми до бібліотеки, адже фонд дозволяє задовольнити всі смаки наших читачів!










субота, червня 09, 2018

Музика і казка

   8 червня 2018 року наші читачі з НВК 263 мали можливість познайомитися з одеським композитором Самодаєвою Людмилою Євгенівною.
    Людмила Євгенівна знана в музичному та театральному світі людина: навчалася в одеській консерваторії ім. А. Нежданової по класу фортепіано та композиції, багато років працювала концертмейстером у театрі Опери та балету. Довгий час працює над власними творами, серед яких камерні опери, оркестрова та інструментальна, вокальна та театральна музика. Її роботи було представлено на фестивалях "Київ-Музик-Фест, "Два дні і дві ночі нової музики, "Від бароко до авангарду" в Україні та на численних міжнародних фестивалях.
    Людмила Євгенівна цікаво розповіла про свою роботу в театрі, де приймала участь як піаністка, про здатність музики викликати не тільки  емоції, а і можливість розповідати різні цікаві історії. Такими є музичні опери "Лускунчик", "Коник-Горбоконик". Розповідь чергувалася з музичним виконанням, від чого діти були в захваті.

   Людмила Євгенівна розповіла і про створення музичних творів на вірші для дітей одеського поета Ігоря Потоцького, виконавши декілька з них.



   Ще раз присутні на заході переконалися в тому, що в Одесі живуть найталановитіші діти, вони дякували авторові, пропонували послухати їх вміння виконувати музичні твори.
   Чекаємо на нові музичні зустрічі!








пʼятниця, червня 08, 2018

Майстри гарного настрою

   За статистикою діти посміхаються 400 разів на день і 150 разів сміються. Дорослі посміхаються - 15 разів, а сміються - 6 разів.
    Мета заходу, що провела бібліотекар Алла Снігуренко, наповнити плечачки наших читачів з 86 школи веселим сміхом, забавами, іграми. Це має поліпшити їх настрій на цілий день, а може й на довше.
   А допоможуть у цій справі такі майстри сміху, як Остап Вишня, Павло Глазовий, Степан Олійник, Грицько Бойко.

























четвер, червня 07, 2018

Казка - вигадка, та в ній

 кожен знайде натяк свій


   6 червня виповнилося 219 років від дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна. Бібліотекар Олена Шойка нагадала дітям з таборів 263 НВК та ОЗОШ 89, що перу великого російського поета належать ( крім віршів, поем, романів, повістей) і казки, написані на основі російського фольклору, за що йому сучасники дорікали, що це недостойний жанр для великого поета.

   До речі, казки написані для дорослого читача, а належним чином оцінили їх діти-читачі! Саме вони полюбили казки про царя Салтана, про мертву царівну, золотого півника, золоту рибку, вченого кота. 
    Діти з радістю згадувати улюблених героїв казок, напам'ять читали уривки з казок, відповідали на питання бібліотекаря.



середа, червня 06, 2018

Чи знаєте ви українські казки

Казка - наче той горіх.
Ти попробуй розкуси -
Знайдеш стільки в нім краси,
Стільки мудрої поради,
Стільки вигадки і правди.

   Сьогодні в бібліотеці панує казка. Діти зі школи 86 прийняли участь у інтелектуальній грі, що має виявити кращих знавців української казки. Бібліотекар Наталія Коваль запропонувала веселі змагальні конкурси та питання до вікторини. Учасники відгадували, кому з казкових героїв належать загублені предмети, малювали ілюстрації до улюблених казок, подивилися мультфільми, ознайомилися з книгами, представленими на виставці "Світ казок".

вівторок, червня 05, 2018

Итак, я жил тогда в Одессе...


   Напередодні дня народження російського поета Олександра Пушкіна п'ятикласники з літнього табору 84 НВК мали можливість ознайомитися з цікавими фактами з життя опального поета, якого 1820 році за вільнодумство було відправлено  на заслання до Молдавії. 
   У 1823 році його переводять до Одеси на службу під керівництвом генерал-губернатора М.С. Воронцова. Всього 13 місяців він проведе в нашому місті, насолоджуючись морем, приємним товариством друзів, шанувальників його таланту,  можливістю писати свої твори. З сльозами на очах покидав він Одесу, коли мав поїхати на нове місце заслання. Про те, як Одеса шанує великого поета розповіла Ольга Калітаєва, продемонструвавши презентацію, що нагадала про одеські адреси перебування Пушкіна в Одесі.