Іван Франко

Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Дякуємо, що завітали до нашого блогу! Ми відкриті для всіх за адресою: вулиця Академіка Корольова, 71/1

Бібліотека інформує

субота, 13 жовтня 2018 р.


Козацькому роду нема переводу

    14 жовтня
українці святкують одразу три свята: день Покрови Пресвятої Богородиці, день Козацтва і Захисника України. 
      Козак в українській культурі - звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї нашого народу. Регулярні напади на українські землі завойовників примушували українців захищати свою територію, інакше б їх стерли з лиця землі. Відважні лицарі боронили не тільки Україну, а й Польщу, Молдову, Угорщину й Австрію від нападників.
    В наш час з великою силою прокинувся інтерес до власної історії та генетичної пам'яті, тому з 2015 року 14 жовтня є державним святом - Днем захисника України. 
    Напередодні цих свят бібліотекарі відділу 5-9 класів запросили читачів з 86 школи на козацьку вечірку "Супер-козак",  під час якої згадали про славних лицарів-козаків, відважних, сильних, які  були готові до захисту своєї землі у будь-який час. Козаки вміли і змістовно відпочивати у вільну хвилину. 
     Нащадкам славних предків бібліотекарі запропонували  помірятися силою, спробувати показати свою спритність під час завдання з'їсти пампушку без допомоги рук, дівчаткам запропонували намалювати козака із заплющеними очима...  Згадали про їжу: назвали всі можливі страви, які споживали козаки під час несення охорони, а коли їм запропонували скуштувати бутерброд із сальцем - жоден учасник не відмовився, ще й просили добавки. Мами, які супроводжували дітей, ще й питали, де купували таке смачне сало. Прийшлося признатися, що сало прислали з Рівненщині Наталі К., а яблука - з Черкас доправили родичі Алли С. 
    Маємо надію, що наші читачі запам'ятають назавжди, що 14 жовтня - один з найважливіших днів в історії України.
     Зі святом вас, українці!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар