Іван Франко

Книги - морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить. Іван Франко.
Дякуємо, що завітали до нашого блогу! Ми відкриті для всіх за адресою: вулиця Академіка Корольова, 71/1

Бібліотека інформує

понеділок, травня 31, 2021

 ЗАПРОШУЄМО У ПАЛАЦ 

ГРАФІВ ТОЛСТИХ

   Засновники краєзнавчого гуртка Галина Іванченко та Олена Шойка 22 травня організували для гуртківців та їх батьків екскурсію до палацу графів Толстих.

    Це найбільш збережена старовинна міська садиба Одеси, яка вражає не тільки своєю архітектурою, а й внутрішнім оздобленням великої художньої цінності.В її залах розмістилися дві меморіальні експозиції, які наочно показують старовинну графську садибу.

   Трохи історії :будівля в стилі класицизму з'явилася в 1830-х роках. Вона була побудована за проектом відомого італійського архітектора Франца Боффо, автора іншого архітектурного шедевра Одеси - Воронцовського палацу, для камер-юнкера Миколи Хорвата. Сорок років по тому садибу придбав граф Толстой для свого сина,який недавно одружився. Толсті були одними з найбагатших дворян на півдні імперії і прославилися як колекціонери творів мистецтва і меценати.

    Особняк являє собою двоповерхову будівлю, споруджену з черепашника, з дванадцятьма кімнатами і внутрішнім садом. Багато з його чудово прибраних залів збереглися до наших днів майже без змін: тут і сьогодні можна побачити ажурні сходи, венеціанські дзеркала, різьблені стелі і витончені гобелени.

    У 1920 році, після того як представники роду Толстих були змушені покинути Одесу, в їхньому особняку був відкритий Перший народний музей. А з 1934 року тут знаходиться одеський Будинок вчених.

   Насолоджуємося красою та величчю палацу,слухаємо неповторне звучання старовинної унікальної музичної реліквії - «золотого роялю» фірми «K. M. Schröder »- рідкісного твору інструментальних майстрів, різьбярів та художників кінця XIX століття.

   

Немає коментарів:

Дописати коментар